Vis emner under Forside

Virksomheder og myndigheder kan sende sikker mail til Horsens Kommune via tunnel-løsningen eller via kryptering.

Horsens Kommunes sikre postkasser:

 

Kommunens hovedpostkasse: horsens.kommune@horsens.dk

 

Kultur og Stab:

Biblioteket: bibliotek@horsens.dk

Borgerservice: borgerservice@horsens.dk

Kulturafdelingen: kultur@horsens.dk

Opkrævning: opkraevning@horsens.dk



Velfærd og Sundhed: velfaerdogsundhed@horsens.dk

Myndighedsafdelingen: myndighed@horsens.dk

Rådgivningsteam: raadgivningsteam@horsens.dk

Sundhedstjenesten: sundhedstjenesten@horsens.dk

Tandplejen: tandplejen@horsens.dk

 

Uddannelse og Arbejdsmarked: uddannelseogarbejdsmarked@horsens.dk

Jobafklaring: jobafklaring@horsens.dk

Jobcenter: jobcenter@horsens.dk

Sygedagpenge: sygedagpenge@horsens.dk

Sygedagpengeopfølgningen: sygedagpengeopfoelgning@horsens.dk 

 

Teknik og Miljø: teknikogmiljo@horsens.dk

Byggesag: byggesag@horsens.dk

 

Hent certifikatet til Horsens Kommunes postkasser ved at klikke på nedenstående link og søge på den nøjagtige mail-adresse. 

https://www.medarbejdersignatur.dk/produkter/nemid_medarbejdersignatur/information_om_nemid/sikker_e-mail/soeg_certifikat/

  


Indholdsansvarlig Christian J. Sørensen, cjs@horsens.dk